začátek      << = předchozí  2  další stránka = >>      3        4        5        6        7        8     


A pak to přišlo !!!! Konečně vyhověli mojí žádosti a já se dostal po 8mi letech u Posádkové hudby do CIVILU !!!!Nebudu popisovat tu neskutečnou radost, že se mohu věnovat hudbě, která se pro mě stala koníčkem.Oslavy byly velkolepé. Pozval jsem všechny muzikanty z Posádkové hudby do jednoho restauračního zařízení v Plzni na Slovanech, udělalo mě radost, že dorazil i kapelník Posádkové hudby mj. Vrabec.Ty konce se nesluší, abych komentoval...


Protože v té době bylo uzákoněno právo na práci a kdo nepracoval byl za " příživníka " a s tím spojené problémy se zákonem, byl jsem postavený před problém.Skupina DIGI se rozjížděla a všechny by nás ze začátku neuživila.Bylo třeba najít rychlé přechodné období, než se rozjedeme na plno a zprofesionalizujeme se.
Nějaký měsíc jsem byl bez práce, pouze příležitostné hraní.Asi na udání u mého bytu jednou zazvonil tehdejší příslušník VB a žádal občanský průkaz, aby se přesvědčil, že mám řádné zaměstnání ( za totáče se zaměstnání potvrzovalo do občanky zaměstnavatelem ).

Další průšvih na obzoru a tak jsem si musel sehnat doklad alespoň s minimálním příjmem.Navštívil mě kytarista Vlastík Špeta, zda bych alespoň na čas nevzal v jeho amatérské kapele " CARAVAN " angažmá.Docela se mě to hodilo, hrálo se pouze ve středu a já si mohl nechat od vedoucího napsat doklad se štemplem, že pobírám gáži 1600,- Kčs měsíčně.To úplně stačilo a byl jsem krytej.Hrálo se v tzv. JEDNOTĚ v Plzni na Škvrňanech.

Další zlomový bod v mojí muzikanské kariéře se stal práve při jedné produkci v JEDNOTĚ.Náhodně zavítali profesionální muzikanti, kteří hráli pod KKS Plzeň.Hodili mě lano a vše mělo velice rychlý spád.
Musel jsem si udělat další profesionální přehrávky tentokrát pod KKS Plzeň,zkouška proběhla na klarinet, saxofon a klávesové nástroje.Tímto jsem se stal oficiálním hudebním zaměstnancem Krajského kulturního střediska Plzeň a dostával pravidelný měsíční plat, včetně amortizace nástrojů.

Každé tři měsíce jsme se tzv. "točili" s prof. kapelama, hráli snad v každém lepšim podniku v Plzni ( CENTRAL, dříve URAL, CONTINENTAL, HOTEL ŠKODA, KAVÁRNA SLAVIE, NA BAZÉNĚ dnešní FLORIDA ... ) ale i v Mariánských lázních ( CORZO, CRISTAL, ATLANTIK, MAXIM ... ),ve Františkových lázních ( hlavně NA ZÁTIŠÍ ...) v Karlových Varech ( HOTEL PUPP ... zde byla i tzv. schůzovačka s KS Plzeň ).

Velký zlom kapely byl když jsme na Malostranském náměstí v Praze udělali nabídkovou přehrávku spolu s cca 10 kapelama z Čech i ze Slovenska.Přímo z USA přiletěl do Prahy italský "nákupčí kapel" (Campáňo) na nákup našich kapel do USA na zámořské lodě. Zásadní, nejdůležitější a hlavní podmínka byla, že muzikanti musí mít konzervatoř a musí umět ( zvlášť pianista ) hrát z not a tzv. "z listu". Musíme kolegiálně přiznat, že všechny kapely hráli a zpívali naprosto úžasně. Jaké bylo naše rozčarování, když zřizovatel nám zavolal po týdnu do hotelu, že jsme byli ze všech vybráni my.Nyní jsme již hráli pod Pragokoncertem.Hráli jsme na lodi CARIBBEAN CRUISE " COSTA RIVIERA ".Ubytováni v Miami a pak už nástup na loď ve Fort Lauderdalena Floridě se zastávkami na Bahamách v Nassau, dále jsme pokračovali na Karibské ostrovy St. Thomas, St. Croix a každý týden pořád dokola.Muzikansky jsme si šáhli docela na dno, skorem každý večer jsme museli živě z not doprovázet nějakou show, či celebritu ( zpěvačky, zpěváci, kouzelníci, tanečníci ap..)
Po návratu z USA jsme zase hrávali po různých barových podnicích v Česku a začalo se nám zase stýskat po cizině. V 90 letech jsme dělali předváděčku před "nákupčím" do Norska.Koupil nás a pomalu čtyři měsíce jsme hráli v krásném horském hotelu v menší lyžařské vesničce Hovden, cca 200km od Osla.Také další výborná muzikanská zkušenost.Poté už jsme měli své jméno a už to jelo... Švýcarsko, NSR, Rakousko, Itálie...


F O T O G A L E R I E
Vaška z muzikanských cest po USA, Norsku, ale i po vlastech Českých . . .Img 52 Img 48 Img 80 Img 49 Img 50

Img 51 Img 53 Img 59 Img 60 Img 55

Img 90 Img 56 Img 57 Img 58 Img 66

Img 67 Img 54 Img 61 Img 62 Img 63

Img 64 Img 65 Img 68 Img 69 Img 91

Img 93 Img 70 Img 71 Img 92 Img 72

  začátek      << = předchozí  2  další stránka = >>      3        4        5        6        7        8     


Všem dík za Vaši přízeň a těšíme se na setkání s Vámi.


. . . několik našich návštěvníků za poslední hodiny, kteří nám věnovali svůj čas . . . dikes a zase někdy " do CLICKEJTE " . . .

free counters